Aktualizace 9.5.2023

09.05.2023
Pavel Urbánek

V této aktualizaci jsme se zaměřili na práci s doménou (hosting) a provedli jsme několik zejména funkčních úprav v aplikaci.

Co jsme přidali?

  • Nový dashboard – výpis domén napříč servery
  • Zobrazení verze PHP u instalací wordpressu
  • Přidání nastavení vlastních aliasu pro hosting
  • Přidání http autorizace

Nový dashboard – výpis domén napříč servery

Novinku ocení zejména uživatelé, kteří na serveru hostují vice domén. Dashboard začne od 5 domén zobrazovat blok Hostované domény pro snadnější orientaci a rychlý proklik na detail domény.

Zobrazení verze PHP u instalací wordpressu

Instalujete-li nové wordpress weby z naší administrace, systém nabízí nově snadné nastavení pro subdoménu instance wordpressu. Subdomény se vytváří jako samostatné konfigurace pro webserver a PHP nastavení. Tím je celý web izolován od hlavní domény a existujících subdomén. Fyzicky se na serveru nevytvoří při založení subdomény žádný adresář. Pouze se nastavují vlastnosti pro webserver a PHP.

Přidání nastavení vlastních aliasu pro hosting

Aby uživatel nemusel psát administrátorům požadavky o nastavení aliasu, je zde možnost nastavit si aliasy přimo z aplikace. Mějte na paměti, že po přidání aliasů, je třeba o tyto aliasy rozšířit i SSL certifikát.

Přidání http autorizace

Omezení přístupu pomocí http autorizace (technicky řeší mod_auth) se hodí, zejména pokud nechcete nechat omezení na webové stránce, aby ji mohl webmaster omylem zrušil a web se dostal do světa s možnosti indexace například nedokončeného webu, nebo třeba jeho kopie.

Nastavení i zrušení autorizace se dělá na stejném místě v administraci a zároveň se neukládá nikam do prostoru webových stránek. Nelze tedy http autorizaci zrušit jiným způsobem, než právě z tohoto místa.

Tip: pokud budete zadávat složku pouze jako /wp-login.php, bude platit omezení na všechny budoucí i současné subdomény. Zadáte-li adresu včetně subdomény, bude platit nastavení http autorizace pouze na vybranou subdoménu (popř. složku, soubor, atd).